Nyní také obchod v PRAZE!
Jsme zde pro naše zákazníky z Prahy a okolí.
OBJEDNEJTE SI NA VYZKOUŠENÍ DO PRAHY S DOPRAVOU ZDARMA bez nutnosti zboží odebrat nebo možností na místě vyřídit výměnu.
Netradiční styl prodeje, nadšený zkušený personál a domácí prostředí u kávy nebo čaje.
Neohodnoceno

Optimus vařič Svea

Vařič Optimus Svea je benzínový (lihový) vařič o rozměrech 10 x 13 cm s integrovanou nádrží na tekutá paliva (benzín, petrolej, nafta, letecký benzín atd.). Při plném výkonu a vhodném palivu uvede jeden litr vody do varu za 7 min. Kultovní vařič horolezců, spolehlivá funkčnost ve vysokých nadmořských výškách. Nejklasičtější lehký benzinový vařič z mosazi, který je na trhu již bezmála století.• Výkon(W): 1400• Hmotnost(g): 550• piezo: ne• palivo: kapalná paliva

Skladem (1 ks)
Značka: Optimus
4 390 Kč –10 % 3 951 Kč 3 265,29 Kč bez DPH
Kategorie: Benzínové a lihové vařiče
Záruka: 2 roky
Optimus vařič Svea
4 390 Kč –10 %

Optimus Svea je klasický benzínový vařič z mosazi na tekutá paliva nebo i pevný líh.

 

OPTIMUS Svea - kultovní vařič horolezců. Nejklasičtější lehký benzinový vařič z mosazi, který je na trhu již bezmála století, avšak i přesto se k němu stále přirovnávají konkurenční kompaktní outdoorové kuchyňské sady. Stěží lze předpokládat, že jakýkoliv jiný vařič by byl tak často "prakticky testován" jako Svea, tolik oblíbená především mezi horolezci díky své spolehlivé funkčnosti ve vysokých nadmořských výškách. Svea je ideální pro expedice jednotlivců, přípravu pokrmů ve vyšších nadmořských výškách či kdekoliv, kde je ptřeba minimalizovat objem a hmotnost vybavení. Není potřeba pumpovat. Víko vařiče lze použít coby hrnec.

Doba uvedení k varu 1 l vody: přibližně 7 min
Průměrná doba hoření: až 50 min při 0,12 l paliva a plném výkonu
Palivo:

technický benzin

Výkon: 1 400 W
Technologie: benzinový

◘ Výrobce: Katadyn Products Inc.
◘ Kat. číslo výrobce: 8016279
◘ Hmotnost: 550 g 

Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora 20.1.2018 12:52
Naozaj spali lieh benzin naftu petrolej atd....???
Odpovědět
J Avatar autora Re: 23.8.2018 16:37
Ne. Popis je totalne mimo. Tyto varice funguji na principu sani paliva knotem do krcku, kde se palivo zplynuje a v horaku pak hori pary. Funguje pouze na lehke ropne frakce uhlovodiku po oktan. Nejlepe na technicky benzin, nejhorsi je automobilovy (cadi, horsi regulace plamene, nezdrave zplodiny z pridanych aditiv, ale v nouzi to jde). Na lih ani petrolej nefunguje, nebo se nikdy nepodari dosahnout spolehliveho spalovani. varic bude prskat a mit tendenci zhasinat. Na stejnem principu se vyrabelo na zacatku 20. stoleti nekolik varicu jako Primus 70 a 71, Optimus 8, potom se system kopiroval a vyrabel po celem svete. V nemecku Juwel, v SSSR i u nas je delala Meva.


Od roku 1899 vyrábí švédská značka OPTIMUS vařiče a nádobí pro vaření v přírodě. Jedinečná  kvalita a nápaditá inženýrská řešení, která proslavila OPTIMUS po celém světě, jsou do dnes hlavními devizami této nejprestižnější značky vybavení pro gastronomii mimo domov.

Zpět do obchodu