Pinguin stan Gemini 150 Extreme Snow

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 9 hodnocení
 

Pinguin stan Gemini 150 Extreme Snow Pinguin stan Gemini 150 Extreme Snow

 

Pinguin Gemini 150 Extreme Snow je dvouvchodový stan pro dvě osoby - tato verze Snow má navíc sněhový límec. Má dva vstupy s malými předsíněmi. Nepropustnost stanu Gemini 150 Extreme Snow je 4/12 m v. s., váží 3,60 kg a pruty jsou z duralu 7075-T9. Šířka ložničky je 150 cm. Stany z řady Extreme se hodí pro náročné podmínky.

◘ počet osob: 2
◘ počet vchodů: 2
◘ počet prutů: 3
◘ hmotnost: 3,6kg

Běžná cena 8 350 Kč
Ušetříte 752 Kč (–9 %)
Cena 6 279,34 Kč bez DPH
Cena vč. DPH 7 598 Kč
Na splátky již od 264 Kč
Značka Pinguin
Kategorie Extrémní podmínky
Záruka 24 měsíců
Zvolte variantu
Pinguin stan Gemini 150 Extreme Snow Barva: Oranžová 3 - 8 prac.dnů 8 350 Kč 7 598 Kč
6 279,34 Kč bez DPH
Pinguin stan Gemini 150 Extreme Snow Barva: zelená 3 - 8 prac.dnů 8 350 Kč 7 598 Kč
6 279,34 Kč bez DPH
 

Stan Pinguin  Gemini 150 Extreme Snow je dvouvchodový dvouplášťový tříprutý stan řady Extreme určený pro dvě osoby, případně lze použít i pro tři osoby. Stan je upravenou verzí modelu Gemini 150 vhodnou pro obtížné povětrnostní podmínky především díky své tuhé konstrukci. Verze Snow je navíc vybavena sněhovým límcem na spodním okraji tropika. Má kopulovitý tvar a dvě předsíně. Je to nejúspěšnější model tohoto výrobce. Vrcholový prut poskytuje dostatek prostoru a komfort v předsíňkách. Ty jsou díky tomu dostatečně vysoké, aby se v nich dalo vařit. Stan je vhodný pro všechny druhy turistiky až do velmi náročných horských podmínek. Šířka ložničky je 150 cm a celý stan váží jen 3,60 kg. Výška vnitřního stanu je 110 cm, výška vnějšího stanu 115 cm. Tropiko stanu je vyrobeno z polyesterové tkaniny nepropustně natírané polyuretanem a silikonem. Má zvýšenou UV ochranu, delší životnost a RIPSTOP zesílení. Nepropustnost tropika je přes 4 m tlaku vodního sloupce. Podlaha je vyrobena z pevné nylonové tkaniny také nepropustně natírané polyuretanem. Nepropustnost je přes 12 m vodního sloupce. Pruty jsou vyrobeny z velmi ušlechtilé duralové slitiny 7075-T9 o průměru 9,5 mm a stan má přelepené švy. Ventilace je zajištěna dvěma větracími okny. Větrací okna lze zevnitř stanu regulovat, popřípadě je i větrutěsně uzavřít. Stan je vybaven duralovými jehlovými kolíky. Švy a poutka jsou přelepeny speciální páskou. Vchody jsou řešeny tak, že lze otevřít obě strany vchodu a zajistit tak maximální větrání. Obousměrné zipy tropika jsou překryty na ochranu proti vodě, prachu, či zamrzání. Vnitřní stan lze postavit také samostatně. Stan Pinguin Gemini 150 Extreme Snow je vhodný pro náročné horské podmínky.

STANY extrem
Vychází z poznatků pro použití v těch nejobtížnějších expedičních a vysokohorských podmínkách. Vyznačují se hlavně moderním designem, hi-tech materiály
a propracovanými detaily.
Použitím ultralehké tkaniny s rip-stop úpravou se podařilo snížit hmotnost při zachování všech pevnostních parametrů. Jsou určeny těm, kteří preferují vysokou kvalitu a dlouhou životnost.

Počet osob: 2
Počet vchodů: 2
Typ: Kopule
Materiál konstrukce: Dural 7075 T9, 3 pruty Ø 9,5 mm
Pruty / body křížení: 3/1
Větrací okna: 2
Výška vnitřního (vnějšího) stanu: 110 (115)
Lze postavit bez ložnice: Ne
Materiál tropiko: Nylon RipStop, PU zátěr 4 000 mm H2O, UV ochrana
Silikonizováno: Ano
Materiál podlážka: Nylon, PU zátěr 12 000 mm H2O
Přelepené švy: Ano
Hmotnost: 3.600 kg
Hmotnost bez ložnice: --- kg
Rozměr sbaleného stanu: 50x17 cm
Počet kolíků: 21 ks

 

  • Odpovědět Pozor, problematický produkt
    3.6.2018 13:26 | Michal
    Koupil jsem 3 tyto stany pro použití na trecích v Himálajích. Bohužel při prvním dešti se ukázalo do stanů proniká voda. Důvodem byla nízká mezera mezi tropikem a vnitřním stanem, kde docházelo k častému doteku. Stany jsem reklamoval, výrobce provedl "opravu", která spočítala v prodloužení poutek vnitřního stanu. To bohužel vedlo k prověšení vnitřního stanu, redukci vnitřního prostoru a celkovému zhoršení použitelnosti. Opravu jsem znovu reklamoval, ale nebylo to uznáno. Nakonec jsem si nechal udělat posudek od soudního znalce, který zcela potvrdil mé výhrady vůči "opravě" ale ani ten, společnost Pinguin nijak nereflektovala, zcela se mnou přestali komunikovat. Celá věc tedy směřuje k soudní dohře. Velmi všechny před tímto stanem a firmou Pinguin varuji.

Přidat komentář

 
 

 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.