Pinguin stan Gemini 150 Extreme

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 3 hodnocení
 

Pinguin stan Gemini 150 Extreme Pinguin stan Gemini 150 Extreme

 
Pinguin GEMINI 150 Extreme upravená verze modelu Gemini 150 do obzvláště obtížných povětrnostních podmínek má tuhou prutovou konstrukci ze speciálni duralové slitiny 7075 T6, ultralehká ripstop tkanina na tropiku s UV ochranou ušetří hmotnost a verze Snow je navíc vybavena sněhovým límcem.

◘ počet osob: 2 ◘ počet vchodů: 2
◘ počet prutů: 3 ◘ hmotnost: 3,4kg
Běžná cena 7 690 Kč
Ušetříte 692 Kč (–9 %)
Cena 5 783,47 Kč bez DPH
Cena vč. DPH 6 998 Kč
Na splátky již od 241 Kč
Výrobce Pinguin
Kategorie Extrémní podmínky
Záruka 24 měsíců
Zvolte variantu
Pinguin stan Gemini 150 Extreme Barva: zelená 3 - 8 prac.dnů 7 690 Kč 6 998 Kč
5 783,47 Kč bez DPH
Pinguin stan Gemini 150 Extreme Barva: oranžová - šedá 3 - 8 prac.dnů 7 690 Kč 6 998 Kč
5 783,47 Kč bez DPH
 

Pinguin Gemini 150 Extreme - série stany Extrem

Vnější stan (tropiko) je z lehkého pevného polyesteru s vysokou odolností proti UV záření. Vícenásobní zátěr polyuretanu udrží vodní sloupec až 4000 mm a zachovává pružnosti při extrémně nízkých teplotách. Originální řešení ventilace umožňuje regulovat velikost větracího okénka zevnitř stanu popř. jej i větrutěsně uzavřít. Skřínka okénka je konstruovaná tak, aby nebyla sklápěna větrem, podpěra zabraňuje jeho samovolnému uzavření. Na kotvení jsou použiti kvalitní spony ITW Nexus, které urychlí stavbu stanu a umožní regulaci napětí látky tropika. Všechny modely jsou vybaveny duralovými jehlovými kolíky. Švy a poutka jsou přelepeny speciální páskou. Poutka, která jsou našita na již zalepené švy, jsou taktéž ješte oboustranně přelepena. Silikonizace je v současnosti nejdokonalejší stupeň ochrany proti pronikání vlhkosti, který byl dosud výsadou jen nejvyšších řad stanů. Na vnějším plášti stanu je nanesením silikonové úpravy dosaženo vysoce účinného a časově neomezeného vodoodpudivého efektu. Kombinace silikonu, klasického polyuretanového zátěru a přelepených švů a poutek pak znamená definitivní a trvalou ochranu vnějšího stanu proti pronikání vlhkosti.
Duralová konstrukce je z tenkostěnných trubiček ze speciální duralové slitiny 7075 T9. Precizní provedení a povrchová úprava jsou zárukou tuhosti, pevnosti a minimalizují riziko defektu. Podlážka je z lehké nylonové tkaniny se speciálním polyuretanovým zátěrem, který unese tlak 12 000 mm vodního sloupce, švy jsou přelepeny. Vchody jsou na vnějším i vnitřním stanu řešeny tak, že lze otevřít levou nebo pravou stranu vchodu, popř. obě současně a dosáhnout tak maximálního větrání. Obousměrné zipy tropika jsou překryty na ochranu proti vodě, prachu či zamrzání. Odkladací síťka je zavěsena pod povrchem vnitřního stanu a je určena k odkládaní  drobných předmětů.

STANY extrem
Vychází z poznatků pro použití v těch nejobtížnějších expedičních a vysokohorských podmínkách. Vyznačují se hlavně moderním designem, hi-tech materiály a propracovanými detaily. Použitím ultralehké tkaniny s rip-stop úpravou se podařilo snížit hmotnost při zachování všech pevnostních parametrů. Jsou určeny těm, kteří preferují vysokou kvalitu a dlouhou životnost.

Počet osob: 2
Počet vchodů: 2
Typ: Kopule
Materiál konstrukce: Dural 7075 T9, 3 pruty Ø 9,5 mm
Pruty / body křížení: 3/1
Větrací okna: 2
Výška vnitřního (vnějšího) stanu: 110 (115)
Lze postavit bez ložnice: Ne
Materiál tropiko: Nylon RipStop, PU zátěr 4 000 mm H2O, UV ochrana
Silikonizováno: Ne
Materiál podlážka: Nylon, PU zátěr 12 000 mm H2O
Přelepené švy: Ano
Hmotnost: 3.400 kg
Hmotnost bez ložnice: --- kg
Rozměr sbaleného stanu: 50x17 cm
Počet kolíků: 16 ks

 

KONSTRUKCE - Dural 7075 T9
Konstrukce stanů řady Extreme,která je díky použité ušlechtilé duralové slitině s vysokou mezí pevnosti (vyšší než u 7001 T6) a vysoké tuhosti dané větším průměrem tenkostěnných prutů (9,5 mm) vhodná pro použití v nejobtížnějších expedičních podmínkách.Precizní provedení a povrchová úprava minimalizují riziko defektu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář

 
 

 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.