Vážení zákazníci, předem se omlouváme za možné zpoždění ve vyřizování vašich objednávek či požadavků. Snažíme se vám jako obvykle poskytnout 100% péči, jsme však personálně oslabeni. V případě urgentních požadavků prosíme primárně o telefonní kontaktování. Děkujeme za pochopení.

Mountain Equipment karimatka Aerostat Synthetic 7.0 Mat regular

Novinka Tip
Neohodnoceno
4 385 Kč –5 %
Mountain Equipment karimatka Aerostat Synthetic 7.0 Mat regular
4 385 Kč –5 % 4 166 Kč 3 442,98 Kč bez DPH
Skladem

Aerostat Synthetic 7.0 - 4sezoní, velmi hřejivá, lehká a dodetailu promyšlená nafukovacíkarimatka s izolací z umělého vlákna.

Revoluční a špičkovátechnologie umožnila fi Mountain Equipment vyvinout karimatku,která bude splňovat tynejvyšší požadavky

Velikost: Regular

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aerostat Synthetic 7.0 Mat

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každém výstupu. Při spaní v přímém kontaktu se studeným povrchem dochází k ochlazování 60x rychleji než za přispění vnějšího vzduchu, proto je nezbytné mít pod sebou kvalitní izolaci.

Nafukovací matrace Mountain Equipment Aerostat 7.0 Synthetic díky inovativní technologii se 160 g izolačního materiálu Polarloft uvnitř zabezpečí, že tvá izolace od povrchu, bude fungovat i v teplotách -25 °C. A to ať už budeš spát ve stanu, winterraumu, v bivaku nebo přímo na sněhu a ledu. Díky nízké váze a skvělé sbalitelnosti se tak stane nezbytným vybavení pro veškeré tvé nocování. To vše a tloušťka nafukovací matrace 7 cm poskytne vysoký komfort pro klidný spánek.

  • Uvnitř nalaminovaná izolace 160 g POLARLOFT.
  • Rovné vertikální komory.
  • Povrchový materiál pevnosti 30D s ripstop vazbou a TPU laminací.
  • Dvousměrný ventil pro komfortní nafouknutí a vyfouknutí karimatky.
  • Dodávané spolu s vakem Windsock pro snadné nafouknutí, dá se použít i jako lehký vak na věci.
  • Dodávané s opravní sadou.
  • Hodnota R=5, testováno podle nové normy ASTM F3340.

Uvnitř karimatky je systém vertikálních komor, které jsou uvnitř vyplněny izolačním materiálem Polarloft®, který je přichycen (nalaminován), aby nedocházelo nechtěnému přesouvání izolace uvnitř karimatky. Materiál Polarloft tak zůstává na svém místě a zabraňuje nežádoucí cirkulaci vzduchu, kvůli které by docházelo k nechtěnému ochlazování těla. Vzduch tedy necirkuluje a poskytuje tak vysokou izolaci při zachování nízké hmotnosti a skvělé sbalitelnosti.

PolarLoft do chladného a vlhkého prostředí

Syntetický tepelně izolační materiál Polarloft je vhodný do chladných a permanentně vlhkých podmínek. Nevadí mu mokro, rychle schne. Tento materiál nabízí skvělý poměr tepelné izolace k hmotnosti při výjimečně malém objemu. Je tvořen z vláken o různých průměrech, kdy stejně jako u peří slouží tlustší vlákna k udržení loftu a tenčí zamezují nežádoucí cirkulaci vzduchu. Karimatku tak můžeš využít všude tam, kde je dlouhodobé působení vlhkosti tvůj nepřítel.

Unikátní plnící ventil

Spolehlivý plnící ventil, při použití jednosměrného nástavce umožňuje pohodlné nafouknutí karimatky. Při jeho vyjmutí dojde k rychlému a kompletnímu vyfouknutí karimatky a je tedy možné ji rychle a snadno sbalit. Pro zajištění slouží ještě ochranná klapka, díky které nedojde k nechtěnému otevření a úniku vzduchu. Vše je jasně barevně odlišeno a pevně přichyceno ke karimatce, všechny součásti, tak budeš mít vždy k dispozici.

Inovace v nafukovacích karimatkách

Díky patentovanému systému Windsock plníš karimatku Aerostat pohodlně a rychle, stačí s odstupem 20 cm fouknout do vaku, který připneš k plnícímu uzávěru, uzavřít a následně rolovat, aby se vzduch dostal do karimatky. V průběhu plnění vzduch z karimatky díky jednosměrnému nástavci ventilu neuniká.

Při opakování tohoto postupu na několik nafouknutí vaku naplníš karimatku na požadovanou tvrdost. Není tedy nutné karimatku nafukovat ústy, což by mohlo být zdlouhavé a vysilující, navíc by se dovnitř dostávala vlhkost, která by mohla namrzat na vnitřních stěnách a způsobovat tak nepříjemný chladivý efekt, který by snížil komfort při spánku. Plnící vak je nedílnou součástí vaku na karimatku, takže ho nikdy nezapomeneš doma.

Odolná tkanina 30D ripstop

Karimatka je ušita z materiálu Ripstop s pevností 30 denier, který je stlačitelný, odolný vůči oděru a díky ochranné TPU laminaci do sebe nenatahuje vlhkost. Zachovává tak vysokou míru sbalitelnosti, aby karimatka v batohu nezabírala příliš místa.

Garance dobrého spánku

Všechny karimatky jsou testovány novou normou ASTM F3340. Mountain Equipment navíc uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“, která je v tomto případě -25 °C. Tato hodnota byla naměřena při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost.

Karimatka na celoroční použití

Nízká váha, tloušťka 7 cm, vysoká míra sbalitelnosti a excelentní izolace předurčují karimatku Aerostat Synthetic k celoročnímu použití od stanu až po bivak na ledovci. Kdy ti poskytne izolaci i v -25 °C a díky hmotnosti 665 g (regular) tě takřka nezatíží.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Good night sleep: -25°C
Hodnota R: 4

Rozměry a hmotnost
Délka: 185cm
šířka: 54cm
výška: 7cm
Šířka: 54cm
Hmotnost: 665g

Balení
Nafukovací vak: ano
Obsah balení: obal, sada na opravu

Materiál
Množství izolačního materiálu: 160g
Materiál: Polarloft, Nylon, TPU
Druh izolačního materiálu: POLARLOFT

Doplňkové parametry

Kategorie: Nafukovací karimatky a matrace
Záruka: 3 roky
délka karimatky (cm): 185
šířka karimatky (cm): 54
hmotnost (g): 665
tepelný odpor (R): 4

WINGLOCK ventil

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: