Pinguin stan Vega Extreme

1 hodnocení
Značka: Pinguin
8 780 Kč –13 %
Pinguin stan Vega Extreme
8 780 Kč –13 % 7 595 Kč 6 276,86 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Pinguin VEGA Extreme podobně jako Gemini 150 Extreme je horskou variantou oblíbeného a mimořádně tuhého stanu Vega.

◘ počet osob: 2 ◘ počet vchodů: 2
◘ počet prutů: 3 ◘ hmotnost: 3,6kg

Detailní informace

Barva: Oranžová
3 - 8 prac.dnů
8 780 Kč
7 595 Kč
6 276,86 Kč bez DPH
Barva: zelená
5 - 10 prac.dnů (nutno prověřit)
8 780 Kč
7 595 Kč
6 276,86 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Pinguin Vega Extreme - série stany Extrem

Vnější stan (tropiko) je z lehkého pevného polyesteru s vysokou odolností proti UV záření. Vícenásobní zátěr polyuretanu udrží vodní sloupec až 4000 mm a zachovává pružnosti při extrémně nízkých teplotách. Originální řešení ventilace umožňuje regulovat velikost větracího okénka zevnitř stanu popř. jej i větrutěsně uzavřít. Skřínka okénka je konstruovaná tak, aby nebyla sklápěna větrem, podpěra zabraňuje jeho samovolnému uzavření. Na kotvení jsou použiti kvalitní spony ITW Nexus, které urychlí stavbu stanu a umožní regulaci napětí látky tropika. Všechny modely jsou vybaveny duralovými jehlovými kolíky. Švy a poutka jsou přelepeny speciální páskou. Poutka, která jsou našita na již zalepené švy, jsou taktéž ješte oboustranně přelepena. Silikonizace je v současnosti nejdokonalejší stupeň ochrany proti pronikání vlhkosti, který byl dosud výsadou jen nejvyšších řad stanů. Na vnějším plášti stanu je nanesením silikonové úpravy dosaženo vysoce účinného a časově neomezeného vodoodpudivého efektu. Kombinace silikonu, klasického polyuretanového zátěru a přelepených švů a poutek pak znamená definitivní a trvalou ochranu vnějšího stanu proti pronikání vlhkosti.
Duralová konstrukce je z tenkostěnných trubiček ze speciální duralové slitiny 7075 T9. Precizní provedení a povrchová úprava jsou zárukou tuhosti, pevnosti a minimalizují riziko defektu. Podlážka je z lehké nylonové tkaniny se speciálním polyuretanovým zátěrem, který unese tlak 10 000 mm vodního sloupce, švy jsou přelepeny. Vchody jsou na vnějším i vnitřním stanu řešeny tak, že lze otevřít levou nebo pravou stranu vchodu, popř. obě současně a dosáhnout tak maximálního větrání. Obousměrné zipy tropika jsou překryty na ochranu proti vodě, prachu či zamrzání. Odkladací síťka je zavěsena pod povrchem vnitřního stanu a je určena k odkládaní  drobných předmětů.

STANY extrem
Vychází z poznatků pro použití v těch nejobtížnějších expedičních a vysokohorských podmínkách. Vyznačují se hlavně moderním designem, hi-tech materiály a propracovanými detaily. Použitím ultralehké tkaniny s rip-stop úpravou se podařilo snížit hmotnost při zachování všech pevnostních parametrů. Jsou určeny těm, kteří preferují vysokou kvalitu a dlouhou životnost.

Počet osob: 2
Počet vchodů: 2
Typ: Kopule
Materiál konstrukce: Dural 7075 T9, 3 pruty 9,5 mm
Pruty / body křížení: 3/3
Větrací okna: 2
Výška vnitřního (vnějšího) stanu: 110 (120)
Lze postavit bez ložnice: Ano
Materiál tropiko: Nylon RipStop, PU zátěr 4 000 mm H2O, UV ochrana
Silikonizováno: Ano
Materiál podlážka: Nylon, PU zátěr 12 000 mm H2O
Přelepené švy: Ano
Hmotnost: 3.600 kg
Hmotnost bez ložnice: 2.50 kg
Rozměr sbaleného stanu: 50x18 cm
Počet kolíků: 22 ks


KONSTRUKCE - Dural 7075 T9
Konstrukce stanů řady Extreme,která je díky použité ušlechtilé duralové slitině s vysokou mezí pevnosti (vyšší než u 7001 T6) a vysoké tuhosti dané větším průměrem tenkostěnných prutů (9,5 mm) vhodná pro použití v nejobtížnějších expedičních podmínkách.Precizní provedení a povrchová úprava minimalizují riziko defektu.

Doplňkové parametry

Kategorie: OUTDOOR, TURISTIKA
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: