Var 2 turistický vařič

Tip
Neohodnoceno
Značka: Var
595 Kč –5 %
Var 2 turistický vařič 01
595 Kč –5 % 565 Kč 466,94 Kč bez DPH
Skladem

VAR 2 je osvědčená klasika mezi vařiči za dobrou cenu. Výkon 2800W, 1l vody uvede do varu do 5 minut. Výroba v ČR, jednoduchá konstrukce, maximální spolehlivost.

• Výkon(W): 2800
• Hmotnost(g): 110
• piezo: ne
• palivo: plyn

Detailní informace

Detailní popis produktu


Univerzální vařič VAR 2 se hodí jak pro běžnou turistiku, tak i pro horolezecké výstupy nejvyšší úrovně - zde je nutné použití závětří - viz dále. Vařič zajišťuje plošný ohřev nádoby, takže je vhodný k přípravě pokrmů. Při použití závětří má i při ohřevu vody větší účinnost, nežli dříve vyráběný vařič VAR 1.
VAR 2 tedy ocení vyznavači turistiky horské, výkonnostní, vodní a cykloturistiky, protože vařič má minimální váhu a vysoký výkon při zanedbatelných rozměrech. Též jeho snadná obsluha, bleskové zprovoznění, snadná regulace plamene a nenáročnost na údržbu z něho na Vašich cestách vytvoří vynikajícího pomocníka. Zcela nepostradatelným se stane na velmi oblíbených autokarových zájezdech, kde se o stravu každý účastník musí starat sám. Méně se osvědčí při klasickém třítýdenním kempování na jednom místě.

Výkon vařiče: 2800 W, litr vody ve varu do pěti minut

Světovou zvláštností nemalé důležitosti je uložení trysky - patentově chráněno.
Tryska je na rozdíl od běžných vařičů umístěna v hořákové části. Tím je přístupná účinnému odstranění nečistot ve směru proudících plynů. K pročištění nejčastěji stačí podtlak vytvořený ústy. Není potřebné žádné nářadí a nehrozí ztráta trysky při její demontáži, která u tohoto vařiče není nutná! U běžných vařičů je situace přesně opačná, ztráta trysky v horách může znamenat až ohrožení života!

Vlastní provoz vařiče je zajištěn použitím propan-butanových kartuší, které vyrábí celá řada firem v široké škále kubatur, od 100 ml do 750 ml, což umožňuje na minimum snížit váhu výbavy.
Vařič zajišťuje spolehlivou těsnost ve spojení s kartušemi VAR, pokud se rozhodnete použít kartuše jiných značek, ujistěte se obzvláště bedlivě o dokonalé těsnosti soustavy kartuše - vařič. V tomto případě nemůže být těsnost garantována!
Aby bylo možné použít Závětří v obrácené poloze jako stabilizátor, je nutné používat užší kartuše značky VAR - tedy VAR G 230 (nebo starší typy G 210, G 425, G 430). Nový typ G 500 je širší a se stabilizátorem není kompatibilní.
Náklady na vaření je možno výrazně snížit použitím "klasických" PB bomb (např. Meva 2kg), pro jejich připojení je nutná redukce.

U každého vařiče se na konci výrobního procesu provede zkouška kontroly těsnosti a kvality hoření. K zákazníkovi se tak nemůže dostat výrobek, který by ho zradil.
 
Výroba v ČR, jednoduchá konstrukce, maximální spolehlivost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plynové vařiče
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: