NRG-5 Emergency Food Ration, potravinový balíček 500g

6 hodnocení
Značka: Katadyn
249 Kč –10 %
NRG-5 Emergency Food Ration, potravinový balíček 500g
249 Kč –10 % 224 Kč 194,78 Kč bez DPH
10 - 20 prac.dnů

Nouzový potravinový balíček pro přežití (500g). Vysoce energetická strava ve formě pevné hmoty, bez laktózy, trvanlivost 20 let. Nouzové jídlo pro přežití, potravinový balíček NRG-5 od německé firmy MSI. Tato pšeničná komprimovaná potravina je vyrobená z tých najkvalitnejších surovín ako sú pšenica, rastlinné tuky, cukor, rastlinné bielkoviny, slad, vitamíny a minerálne látky, bez chemických konzervantov a bez pridaných farbív a zvýrazňovačov chuti. S použitím od outdorových aktivit přes vojenské použití až po potravinu určenou jako nouzový potravinový příděl pro případ nenadálých okolností jako potravinová záloha civilního užití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NRG-5 je určená ako železná rezerva- potravina pre outdoor, skialpinizmus, horolezcov, silové zložky , posádky námorných lodí , požiarnikov, civilnú ochranu, ale aj domácnosti. Vyznačuje sa svojou dlhodobou skladovateľnosťou, tzn. výrobca garantuje minimálnu dobu trvanlivosti 10 rokov od dátumu výroby.Dá sa jesť priamo z balenia, bez potreby daľšej úpravy, alebo za pridania vody ako kaša. V skladoch nemeckej armády sa našli zásoby potravín NRG-5, ktoré boli aj po 30 rokoch skladovania neporušené a v jedlom stave.

500 gr. balenie NRG-5 má energetickú hodnotu 9600 kJ/2300 kcal, čo predstavuje pokrytie celodennej energetickej potreby pre dospelého človeka pri plnej fyzickej záťaži.NRG-5 je
potravina, ktorá neobsahuje žiadne živočíšne tuky ani mäso, a tým je vhodná pre všetkých ľudí bez ohľadu na etnickú príslušnosť alebo vierovyznanie a je vhodná aj pre deti od 5-teho mesiaca života.

Zloženie: restovaná pšenica, rastlinné tuky, cukor,rastlinné bielkoviny,slad, vitamíny a minerálne
látky.

Typická analýza: Bielkoviny: 14,5%, Tuky: 17,3%, Uhľohydráty: 60.2%, Max.vlhkosť: 4.5%,Popol: 3.5%

Vitamíny nachádzajúce sa v 100 gr. výrobku NRG-5: Vitamín A: 0,47 mg, Vitamín D3: 4,3 mg, Vitamín E: 7,0 mg, Vitamín C: 40 mg, Vitamín B1: 0,52 mg, Vitamín B2: 0,80 mg, Vitamín B6: 0,87 mg, Vitamín B12: 1,3μg, Niacín/ Vitamín B3/: 8.0 mg, Kyselina pantoténová/ Vitamín B5/: 3,0 mg, Kyselina listová/ Vitamín B9/: 130 μg, Biotín/Vitamín B7/: 62.5 μg

Minerálne látky: Kalcium: 600mg, Fosfor: 600 mg, Kálium: 250 mg, Magnézium: 120 mg, Chlorid: 60 mg, Sodík: 15 mg, Železo: 10 mg, Meď: 200μg, Jód: 100 μg, Selén: 25μg

Ideální jako potravinová zásoba pro domácnost pro případ nenadálých okolností, přírodních katastrof apod.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nouzová strava, potraviny
Záruka: Dle expirace
Bez laktózy: ano
Bezlepkové: ne
Hmotnost před přípravou (g): 251 a více
Počet osob (porcí): Porce pro 1 osobu
Převažující surovina: obilniny
Vegetariánské: ano
Způsob konzervace: dehydrované

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

KATADYN GROUP se sídlem v Kempttahl (Švýcarsko) je předním světovým výrobcem individuálních systémů pro přípravu pitné vody určených pro cestovatele a příznivce sportů v přírodě.

Společnost KATADYN si díky kvalitě a inovačnímu náskoku získala prominentní postavení a stala se světovou jedničkou s podílem převyšujícím 50 % světového trhu tohoto sortimentu. Historie firmy zahrnuje více než 80 let věnovaných vývoji a výrobě přenosných vodních filtrů, dezinfekčních prostředků a mobilních odsolovacích zařízení využívaných při suchozemském i námořním cestování.

Všechny výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a spolehlivostí, která se stala synonymem této značky. Tisíce cestovatelů, příznivců outdoorových aktivit, sportovců, ale i víkendových turistů a rodin s dětmi každým dnem ve chvílích volna nebo pracovního nasazení, rodinné dovolené nebo aktivního sportovního vyžití spoléhají na unikátní produkty KATADYN.

Důvěra v moderní a ekologické řešení založené na prověřené švýcarské technologii představuje pro společnost KATADYN závazek a současně motivaci neustále vyvíjet a zdokonalovat výrobky, jejichž společným jmenovatelem je "bezpečná pitná voda".

Výrobky KATADYN určené pro profesionální využití jsou součástí vybavení speciálních armádních jednotek USA, Německa, Švýcarska a dalších států. Přenosné filtrační systémy a dezinfekční přípravky KATADYN se osvědčily v praktické činnosti vládních a neziskových mezinárodních organizací jako OSN, Unicef, Caritas, Červený kříž, Lékaři bez hranic a další, které poskytují humanitární a rozvojovou pomoc v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

Veškeré filtry Katadyn naleznete v kategorii Vodní filtry, případně ve speciální kategorii věnované krizovému vybavení, potravinám a emergency. Náhradní kartuše pak jsou v Náhradní filtry (cartridge) a dezinfekční tablety v kategorii Dezinfekce vody (tablety).