Přespávání v zimě

Pro milovníky přírody je spaní v zimě výzvou. Každý drobná chyba může mít fatální následky, na rozdíl od letních měsíců. Je důležité si uvědomit, že spánek je základním procesem regenerace. Co to pro nás znamená? Jestliže nám noc nedopřeje kvalitní odpočinek, může nám chybět potřebná energie na dosažení našich cílů následující den. Investice do správného vybavení pro zimní spaní může udělat zásadní rozdíl ve vaší pohodě a síle pro překonání výzev přírody.

 

tip

máte strach z nafukovacích karimatek? Jsou lehčí, sbalitelnější a mnohdy do mrazů. Therm-a-rest má navíc doživotní záruku na karimatky, takže je to investice na celý život karimatky. Pokud si ji ale propálíte, tak je to bohužel považováno za mechanické poškození.
 

Tip

Promrzají vám často nohy? Mě taky. Proto jsem zkusil spacák, který má uvnitř kapsu na nohy. Vlastně takový vnitřní péřový návlek. Vyhřívám díky tomu méně prostoru a mám více izolace.
spaní v zimě

do čeho sbalit spacák

spaní v zimě

co je komfort, limit a extrém

spaní v zimě

jak nafukovat karimatku

 

Tip

Pokud je vám zima na nohy uprostřed noci, tak si sundejte ponožky. Je to způsobeno tím, že se vám potí nohy. A voda odvádí teplo. A než byste si vyhřáli spacák, tak se snažíte dokola zahřát ponožky a vysušit je.
spaní v zimě

víc místa na nohy?

Rádi se převalujete a chcete mít ve spacáku místo? Nemáte rádi stažené nohy? Spacáky Marmot nabízí možnost rozepnout si nohy a tím spacák rozšířit. Ve spacáku pak můžete klidně válet sudy.
spaní v zimě

mrznou vám nohy?

Bývá vám zima na nohy?Spacáky Therm-a-rest kromě doživotní záruky potěší i vnitřní vložkou. Ve spacáku je oddělená přepážka na nohy. Ta zajišťuje lepší izolaci i loft. Takže na nohy bude tepleji.
spaní v zimě

bojíte se vlhka?

Máte strach, aby vám nenavlhnul spacák? České spacáky Kwak mají nanomembránu. Tato membrána zvládne tlak 12.000 mm. Takže se nemusíte bát ranní rosy ani slejváku.
spaní v zimě

nejste si jistí teplotou?

Mountain equipment testuje své spacáky v terénu a stojí si za tím, jakou teplotu spacák snese. Právě proto nabízí, že si spacák můžete vyzkoušet a když vám bude zima, můžete ho vyměnit za teplejší