Recenze - Ferrino Lightent 2 Pro: Lehký společník na cesty, který nezklame

Považuji se za normální holku, které učarovaly výšky hor. Baví mě pohodlí hotelů, ale když jde o hory, dávám přednost nést si všechno, co k životu potřebuju, na zádech. Splynout s přírodou a zároveň mít co nejstabilnější střechu nad hlavou. S touhle stránkou jsem si úplně nevěděla rady, a tak jsem vložila důvěru do stanu Ferrino Lightent 2 Pro, který mi půjčili a doporučili kluci z Makalu pro Trek okolo Mont Blancu.

První, co mě zajímalo, byla jeho hmotnost. Dvě kila mi přišla jako dobrá cena za stabilitu, kterou stan sliboval. Ale nejde jen o váhu. Stan se velmi snadno a rychle staví. Navíc vnitřní stan zůstává suchý, a to i při stavění ve špatném počasí. Tohle ocení každý, kdo se někdy pokoušel stavět stan v dešti. Věděla jsem, že do jednoplášťového stanu bych nešla. A hmyz, který se každý večer vznášel nad moskytiérou, mi jen potvrzoval proč. Praktické kapsy na drobnosti a háček na svítilnu jsou takové ty malé věci, které zpříjemňují život. A věřte mi, když se po dni plném dobrodružství usadíte do svého malého domova, oceníte každý detail.

Podlepené švy, odolný materiál a kvalitní kotvící kolíky byly jistotou, že kdyby nás někde chytla bouřka, budeme v bezpečí. Měly jsme však neskutečné štěstí, protože během 9 dní, kdy jsme trek šly, jsme chytly jen dvě bouřky. Jednu, která nás jen „lízla“ po tom, co jsme došly do kempu, a druhou, která se zastavila o vrcholky okolo Mont Blancu, který jsme měly předposlední noc na našem spacím paloučku jako na dlani. Když jsme ho objevily, učaroval nám tenhle výhled, ale trochu nás odrazovala opuštěná malá chatka, která na jeho konci stála. Najednou jsme měly před očima všechny scénáře z hororu a skoro slyšely, jak by na nás diváci v kině křičeli, tady ne! Ale protože jsme už měly v nohách ten den přes 20 km a skoro 2 km výškových, neměly jsme sílu hledat dál. Na tři holky jsme měly dva stany pro 2, což znamenalo, že jedna z nás spala vždycky ve stanu sama. Ale byla to právě tahle předposlední noc, kdy jsme se do jednoho stanu pro dva vlezly tři. Hold burácející hromy z bouřky v dálce a práskající dřevo z nedaleké chaty zapracovaly a pomyslně nafoukly náš stan, abychom se tam vešly všechny. Takže ano, dá se to, ale moc se nevyspíte :D

Pokud hledáte spolehlivého, lehkého a praktického společníka na vaše treky, Ferrino Lightent 2 Pro by mohl být tou pravou volbou.

Veronika Wisiorková