Nyní také obchod v PRAZE!
Jsme zde pro naše zákazníky z Prahy a okolí.
OBJEDNEJTE SI NA VYZKOUŠENÍ DO PRAHY S DOPRAVOU ZDARMA bez nutnosti zboží odebrat nebo možností na místě vyřídit výměnu.
Netradiční styl prodeje, nadšený zkušený personál a domácí prostředí u kávy nebo čaje.

Sir Joseph spacák Koteka III 500 190 cm

Neohodnoceno
Značka: Sir Joseph

Třísezónní ultra lehký péřový spací pytel pro účastníky expedic, extrémních přechodů a přelezů hor, arktických nebo pouštních oblastí. Ocení ho i další milovníci extrémně nízkých hmotností a minimálního objemu.

10 700 Kč –15 % 9 095 Kč 7 516,53 Kč bez DPH
Sir Joseph spacák Koteka III 500 190 cm
Neohodnoceno
Značka: Sir Joseph
koteka iii 500 850 black
10 700 Kč –15 %
koteka iii 500 850 black
Akce
Barva: černá, Velikost: Levý
Skladem (1 ks)
10 700 Kč
9 095 Kč
7 516,53 Kč bez DPH

Třísezónní ultra lehký péřový spací pytel pro účastníky expedic, extrémních přechodů a přelezů hor, arktických nebo pouštních oblastí. Ocení ho i další milovníci extrémně nízkých hmotností a minimálního objemu.

Díky speciálnímu novému ultra lehkému vnějšímu materiálu Quantum Y od firmy Pertex®, funkčním doplňkům a nejkvalitnějšímu peří má spací pytel Koteka dvakrát menší objem a hmotnost než klasický spacák se stejným tepelným komfortem. Minimální objem Ø18×24 cm a nízkou hmotnost 830 g oceníte tam, kde se každý nenesený gram vyvažuje zlatem. Vnější materiál od Pertexu přináší také vynikající odolnost vůči oděru a  pronikání peří.

 

  • Mumiový tvar dokonale kopíruje lidskou postavu
  • Uzavřené komory zamezují přesunům peří po spacáku a umožňuje praní a snadnou údržbu
  • Konstrukce komor H
  • 2D límec odděluje prostor pro hlavu a izoluje prostor pro tělo
  • Samosvorky umožňují regulaci obvodu límce a kapuce jednou rukou
  • Speciální lišta, kterou jsou podloženy zipy zabraňuje úniku tepla zipem a zamezuje zaseknutí zipu do látky
  • Oboustranný zip umožňuje rozepínání spacáku shora i sdola
  • Pouze levý zip - nelze vzájemně sepnout
  • Nový tvar dna „Alpha foot box“ – zkosený lichoběžník kopíruje tvar volně spuštěných chodidel při spaní na zádech a zvyšuje pohodlí
  • Kompresní a skladovací pytel

Doplňkové parametry

Kategorie: péřové spacáky
Záruka: 2 roky
střih: mumie
hmotnost (g): 830
náplň: peří
druh náplně: husí peří
plnivost peří (cuin): 800
poměr peří: 95/5
teplota komfort (°C): -3
teplota limit (°C): -9
teplota extrem (°C): -21
výška postavy (cm): 190
odolnost proti vlhku: žádná
rozměr po sbalení (litr): 6

Produktové video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


Himálajská odysea Josefa Rakoncaje začala v roce 1977. Vybavit expedici kvalitním oblečením, které by horolezce ochránilo v mrazivých podmínkách nejvyšších hor světa, a zároveň jim umožnilo svobodný pohyb při náročných horolezeckých výstupech, bylo prakticky nemožné a navíc velice finančně náročné. Horolezcům často nezbývalo nic jiného, než si navzájem vypomáhat.

Josef Rakoncaj nikdy nespoléhal na nezaručenou kvalitu, proto si v roce 1971 začal šít vlastní horolezecké oblečení. Z počátku jen pro sebe, později pro své spolulezce a kamarády. Využíval svých bohatých zkušeností z expedic, upravoval střihy a vymýšlel praktické detaily usnadňující pohyb v náročných lezeckých terénech a při pobytu ve vysokých nadmořských výškách hledal nové funkční materiály.

V roce 1974 neoficiálně založil firmu Rakoncaj, která se jako jedna z prvních se výlučně  zaměřila na výrobu speciálního expedičního horolezeckého oblečení a doplňků. Bezprostředně po sametové revoluci v roce 1990, jakmile to politická situace dovolila, zahájil svou podnikatelkou činnost oficiálně s novým názvem firmy, Sir Joseph. Vyrábět začínal v malých  výrobních prostorech a s doma pracujícími  švadlenami.

Jeho výrobky se, díky své kvalitě, funkčnosti a cenové dostupnosti, rychle staly bestsellerem mezi českými a slovenskými výškovými horolezci a postupně se o vybavení značky Sir Joseph začaly zajímat i zahraniční expedice. Výroba se začala rychle rozvíjet, a tak brzy mohl Josef Rakoncaj vybudovat výrobní dílnu. V roce 1994 nastoupil do firmy syn Josefa Rakoncaje, Lukáš a v roce 2001 také jeho dcera, Lucie.

Firma Sir Joseph patří mezi přední firmy na světě, které vyrábějí péřové expediční vybavení. Má vlastní vývojové a výrobní zázemí v České republice. Ve specializovaném expedičním segmentu zásadně ovlivňuje trendy výstroje.

Ačkoli firma Sir Joseph nemůže svou velikostí konkurovat nadnárodním gigantům, díky svým jedinečným výrobkům, vzešlým z nedocenitelných expedičních zkušeností Josefa Rakoncaje, díky nejkvalitnějším materiálům a výrobním komponentům a tradiční výrobě, která probíhá téměř celá v České Republice, si vybojovala své místo mezi nejvýznamnějšími světovými výrobci outdoorového vybavení.

PS.: A jak vzniklo jméno firmy? V základním táboře pod některou z osmitisícovek připravoval v jídelním stanu domorodý kuchař jídlo pro členy expedice. K jídlu každého horolezce přiložil lísteček s jeho jménem: Sir Peter, Sir Jiri, Sir Joseph atd.

Tak vznikla značka Sir Joseph.