SteriPen filtr Adventurer Opti

Neohodnoceno
Značka: SteriPEN

Adventurer Opti (černá/zelená), 8.000 cyklů, včetně baterií 2x CR123 a neoprenového pouzdra. Malý, ale výkonný čistič vody s optickou kontrolou pro vyší bezpečnost. Adventurer Opti používá optickou kontrolu ponoření do vody. Hmotnost 103g včetně baterií, baterie: 2xCR123 (součástí balení), životnost lampy 8000 1L cyklů, životnost sady baterií 100 cyklů 0,5l.

Dostupnost 3 - 8 prac.dnů
3 110 Kč –10 % 2 799 Kč 2 313,22 Kč bez DPH
SteriPen filtr Adventurer Opti
Neohodnoceno
Značka: SteriPEN
SteriPen filtr Adventurer Opti
3 110 Kč –10 %

SteriPEN Adventurer Opti - sofistikovaný model eliminující 99,9 % škodlivých mikroorganizmů žijících ve vodě (viry, bakterie, giardia a kryptosporidia) rozkladem jejich DNA/RNA (POZOR! Účinný pouze ve vizuálně čiré vodě.). Ultralehký Adventurer Opti je napájen 2 CR123 bateriemi, je tedy funkční i při nižších teplotách. Je rovněž opatřen optickým senzorem pro detekci vody, který lze použít coby funkční svítilnu, a dále praktickým cestovním neoprénovým pouzdrem. Adventurer Opti je primárně určen k použití při outdoorových aktivitách, nicméně mějte na paměti, že se jedná o elektrický přístroj vyžadující šetrné zacházení.

ZAJÍMAVOSTI:

Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) oficiálně uznala technologii UV záření v roce 1996: „Ultrafialové záření se prokázalo být účinným dezinficientem… užitečnou technologií pro malé dezinfekční systémy.“ Splnění standardů pro mikrobiologické čističe vody stanovených EPA potvrzuje ocenění WQA Gold Seal udělené výrobkům SteriPEN na základě laboratorního testování provedeného institucí Water Quality Association. Výsledky laboratorních testů jsou k nahlédnutí na vyžádání.

Steri PEN Adventurer Opti je společně se téměř shodným modelem Protector nejmenším a nejlehčím modelem. Je ručním přístrojem pro dezinfekci vody pomocí ultrafialového (UV) světla. Dokáže vydezinfikovat až 1 litr vody naráz, a to v průběhu max.90 sekund a zabíjí bakterie, prvoky i viry.

Je shodný s modelem Protector, má jen jinou barvu (černo-zelenou) a nově obsahuje navíc LED svítilnu.

SteriPEN je ručním přístrojem pro dezinfekci vody pomocí ultrafialového (UV) světla. Dokáže vydezinfikovat až 1 litr vody naráz, a to v průběhu max.90 sekund. Protože dezinfekce probíhá pouze pomocí UV světla, nezůstává po dezinfekci ve vodě žádný pach, příchuť nebo chemikálie.

SteriPEN účinně zabíjí 99,9999% bakterií, 99,99% virů (mezi nimi například vir žloutenky a poliovirus) a 99,9% prvoků (např. Giardia a Cryptosporidium). Používá C vlnovou délku UV světla (UV-C), které během několika sekund ničí DNA mikrobů, díky čemuž nejsou mikroby schopné se rozmnožovat ani působit choroby. Tím jsou zneškodněné a posléze umírají.

Při správném použití jsou zařízení SteriPEN naprosto bezpečná. SteriPEN má zabudované vodní senzory, které nedovolí rozsvícení lampy, pokud není ponořena ve vodě - poté už nebezpečí nehrozí. Kvůli vizuální kontrole funkčnosti vyzařuje zařízení kromě oku neviditelného UV světla také neškodné, oku viditelné modré světlo. UV lampa má životnost 8000 čistících cyklů, tj.přibližně 8000 l vody. UV lampa je v případě jejího poškození vyměnitelná u všech modelů. Zařízení jsou vyrobena z odolného plastu schváleného pro použití v potravinářských zařízeních, jsou samozřejmě vodotěsná a s neklouzavým povrchem.

Způsob použití:
Zařízení je určeno pro dezinfekci vizuálně čisté, nezakalené vody, max. 1 litr při jednom cyklu. V případě vody zakalené nebo obsahující viditelné nečistoty, je doporučeno vodu před dezinfekcí mechanicky přefiltrovat (nejlépe pomocí dodávaných předfiltrů, nouzově např. přes čistý kapesník). Uživatel si vybere mezi dvěma objemovými možnostmi - buď do 0,5 litru, nebo 0,5l až 1 l. Potom uživatel stlačí aktivační tlačítko a ponoří lampu do vody v nádobě. Ve chvíli, kdy vodní senzor přijde do kontaktu s vodou, lampa se aktivuje a po uplynutí zvolené délky dezinfekce se sama vypne - není třeba čas odměřovat. V průběhu dezinfekce je dobré vodu SteriPENem mírně vířit.

Parametry SteriPEN Adventurer:

Počet aktivací: 8000 (48 s na 0,5 l, 90 s na 1 l) - nahradí cca 16000 půllitrových lahví balené vody
Napájení: 2 CR123 baterie (jsou obsahem balení)
Životnost: cca 50 aktivací na 1 nabití
Minimální průměr lahve: 38 mm
Rozměry: 155 x 33 x 22 mm
Hmotnost: 103 g (vč. baterií)
Obsah balení: UV lampa s LED indikátorem, baterie a cestovní pouzdro

Doplňkové parametry

Kategorie: filtr na bakterie a viry
Záruka: 2 roky

SteriPen filtr Adventurer Opti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Steripen je americký výrobce který se zaměřuje na filtraci pitné vody. Firma má dlouhou tradici, první filtr vyrobila již v roce 1999. Pro čištění vody využívá ultrafialového záření, které zabraňuje množení mikrobů a odstraní tak z vody až 99,9 % bakterií, virů a prvoků.
 

Podobné produkty

SteriPen filtr Ultra
2 700 Kč bez DPH
3 267 Kč
3 630 Kč (–10 %)
2186
SteriPen filtr UltraLight
1 942,15 Kč bez DPH
2 350 Kč
2 850 Kč (–17 %)
99107
SteriPen filtr Classic 3
1 765,29 Kč bez DPH
2 136 Kč
2 590 Kč (–17 %)
12463