Nyní také obchod v PRAZE!
Jsme zde pro naše zákazníky z Prahy a okolí.
OBJEDNEJTE SI NA VYZKOUŠENÍ DO PRAHY S DOPRAVOU ZDARMA bez nutnosti zboží odebrat nebo možností na místě vyřídit výměnu.
Netradiční styl prodeje, nadšený zkušený personál a domácí prostředí u kávy nebo čaje.

Jak nastavit batoh?

Předpokládám, že jste zvolili batoh na svou výšku postavy (na svou délku zad). Doufám, že se v tomto nepletu :D Každopádně v první řadě uvolněte všechny popruhy. Ramenní popruhy, bederní pás, hrudní popruh i balanční popruhy (označeno na obrázku níže). Než budete nastavovat batoh, je potřeba jej mít zatížený (stejně tak i v obchodě zkoušejte zatížený batoh - například se stanem). Pokud máte popruhy uvolněny a batoh zatížený, tak je čas vše nastavit:

1. Batoh nasaďte na záda, nastavte bederní pás na boky a dotáhněte. Nyní byste měli mít celou váhu na bocích a zbytek batohu by měl "plandat".

2. Přitáhněte ramenní popruhy tak, aby batoh pohodlně seděl. Nyní váhu batohu rozkládáte mezi ramenní popruhy a bederní pás. Většinu zatížení byste měli mít na bedrech.

3. Nastavte balanční popruhy. Balanční popruhy přitáhnou horní část batohu blíže k zádům. Tím bude batoh stabilnější a nebude se tolik houpat.

4. Na závěr zapněte hrudní popruh. Ten byste měli mít přibližně 5-10 cm pod klíční kosti (podle pohodlí).

 

Pokud máte batoh správně nastavený, tak vám bude pohodlný.

Důležité je zkontrolovat, jestli vám ramenní popruhy doléhají na záda a že máte bederní pás na bocích.

Pokud vám ramenní popruhy odstávají, máte buď špatně zvolenou velikost batohu (to je ta horší varianta, protože je potřeba pořídit nový) nebo chybně nastavenou velikost zádového systému (u nastavitelného batohu). Ideálně znovu nastavit batoh a zjistit, jestli jste jen moc nedotáhli ramenní a balanční popruhy. Doporučuji raději začít od začátku.

Pokud cítíte batoh na zadku, tak ho máte přiliž nízko. Je potřeba zvednout bederní pás až do boků a nastavit batoh od začátku.

 
Zajímavost: Víte jaký batoh použít na Ferratu ?

 

Zpět do obchodu