Nyní také obchod v PRAZE!
Jsme zde pro naše zákazníky z Prahy a okolí.
OBJEDNEJTE SI NA VYZKOUŠENÍ DO PRAHY S DOPRAVOU ZDARMA bez nutnosti zboží odebrat nebo možností na místě vyřídit výměnu.
Netradiční styl prodeje, nadšený zkušený personál a domácí prostředí u kávy nebo čaje.

Mini test: jednoplášťový přístřešek Trimm Trace

V archívu jsem našel jeden starší testík (r.2013). Tehdy novinka na trhu, dnes osvědčený a léty nezměněný matador - přístřešek Trace. V současné době bych článek pojmul asi trochu jinak a plachtu fakt "otestoval" a to se týká i použitých fotografií ... ale jistě bude k užitku i tento retro test ;-)

Otestovali jsme lehký jednoplášťový přístřešek pro nenáročné turisty a cyklisty Trimm Trace. Neslibuje komfort jako klasický stan, ale jeho jednoznačnou výhodou je nízká hmotnost a snadná stavba např. s využitím teleskopických trekových holí. Během testování přístřešek prošel i bouřkou. Jak ale prošel naším testem ?

Přístřešek Trimm Trace byl vystaven na naší prodejní výstavě stanů. V podstatě je to obdoba klasické celty, kterou znají především turisté pamětníci a trampové. Dá se tedy postavit všemi způsoby jako stanová celta, kdy se fantazii meze nekladou. Zejména s ohledem na možnosti terénu (volný prostor, stromy, skála atd.). My jej však postavili pomocí trekových holí, jak výrobce mimojiné doporučuje.

96_Trimm

Trimm Trace je vyroben ze 100% polyesteru se zátěrem s přelepenými švy a dosahuje vodního sloupce 3000 mm H2O. Plachta má po sbalení rozměr 25 x 25cm a včetně všeho příslušenství váží 800g (plachta, obal, vypínací šňůry, 4x ocelový kolík). Plachta se vyrábí v barvě tmavě zelené (dark olive), světle hnědé (sand) a maskáčové (camo).

 Rozměr plachty je podstatně velký tj. 3,5 na 2,9 m. Schová se poď něj podle našich zkušeností klidně i 5 lidí. Záleží ale na tom, kolik a jaké vybavení mají ssebou, tedy na tom co je potřeba vše pod plachtu kromě lidí schovat. Rozměr pod přístřeškem lze regulovat nastavením výšky trekových holí (čím nižší hole, tím nižší "střecha" ale větší plošný prostor pod plachtou). Rovněž nocležník ležíci na kraji bude mít komfort výrazně snížený (riziko dotyku s plachtou - nižší komfort, zkondenzovaná vlhkost). Při vhodném nastavení výšky lze pod přístřešek schovat i jízdní kolo. Pro větší počet lidí je to tedy spíše nouzové řešení. Výrobce doporučuje pro 2-3 osoby.

96_Trimm 01

Co se nám na přístřešku líbilo:

◘ nizká hmotnost a rozměr po sbalení
◘ velká užitná plocha (rozměr plachty)
◘ jednoduchá stavba pomocí trekových holí
◘ pevný a stabilní i po intenzivním dešti a větru (viz. obrázky)
◘ nastavením výšky trekových holí lze regulovat prostor pod plachtou

Co bychom přístřešku vytkli:

◘ postrádali jsme poutko na kolík uprostřed podélné strany plachty
◘ uvítali bychom větší vyztužení plachty v místě umístění trekové hole nebo oko pro opačně postavenou trekovou hůl hrotem nahoru

96_Trimm 04

Trimm Trace prošel v noci před focením bouřkou (déšť, vítr) a záměrně jsme ho nedotahovali - ať vidíte jak po této události drží atd. 

96_Trimm 05

Detail pro trekovou hůl. Chybí nám zde větší vyztužení plachty nebo oko pro opačně postavenou trekovou hůl.

96_Trimm 06

Určeno pro 2-3 osoby. Rozměr sbaleného 25 x 25 cm x 3 cm. Hmotnost 0,8 kg.
Vnitřní pohled, prostor kam by se při vhodné stavbě vešlo i kolo.

96_Trimm 09

Výška resp. prostor pod plachtou jde redukovat nastavenou výškou trekových holí.

96_Trimm 07

Na podélné straně uprostřed bychom ještě uvítali jedno oko pro kolík navíc.

96_Trimm 08

Detail oka s kolíkem.

Až na dvě uvedené drobnosti u nás Trimm Trace zabodoval. Rychlá stavba, velmi prostorný (i pro kolo), lehoučký. Rozměr a výška jde přizpůsobit terénu a požadavkům. Možno vypnout i mezi stromy. Vzhledem k tomu, že převážná část turistů používá trekové hole, tak nemusí být součástí balení pruty.

 

Josef

Zpět do obchodu